İmplant
tedavisi

İmplant eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. Bu vidaların üzerine diş protezi (zirkonyum) yerleştirilir. İmplant tedavisinin diğer tedavilere göre avantajı ise komşu dişlere zarar vermez. Yani komşu dişlerin kesilmesi veya işlem görmesi gerekmez. İmplant diş, kök görevi görür ve doğal diş gibi rahatlıkla yemek yiyebilir, konuşabilir ve gülebilirsiniz.

İmplant Tedavisi
kimlere uygulanabilir?

İmplant tedavisi 18 yaş üzeri, çene ve yüz gelişimini tamamlamış olan bireylere rahatlıkla uygulanabilir. Tedaviden önce danışan kişinin çene yapısının implanta uygun olup olmadığı kliniğimizde çekilen röntgenlerle tespit edilir. Şeker hastalası olan danışanlarımızın tedaviden önce düzene girmiş olması gerekir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan danışanlarımız için tedaviden önce ilaçlar kesilir. Kemik erimesi olanlar uygun tedaviyi aldıktan sonra implant tedavisi görebilirler.

İmplant Tedavisi
nasıl yapılır?

İmplant tedavisi hastaya hafif bir sedasyon (yatıştırıcı) verilerek uygulanır. İşlemden önce detaylı muayene ve röntgen gereklidir. Çene kemiklerinin ve kalan dişlerin ölçüsü alınır. Dental implantların yerleştirilmesi için iki seçenek vardır.

Tek aşamalı işlemimizde implant yerleştirildikten sonra geçici olarak başlık takılır. İki aşamalı işlemimizde ise dental implant takıldıktan sonra üzeri diş eti ile kapatılır ve iyileşmeye bırakılır. Protez başlıklar daha sonra takılır. Her iki durumda da geçici bir köprü yerleştirilir ve alt çene için yaklaşık 3 ay, üst çene için yaklaşık 6 ay iyileşme süreci beklenir. Dental implantla hasta güvenle yemek yiyebilir ve gülebilir.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

    Copyright 2022 by YeG Clinic. All rights reserved.

    Copyright 2022 by YeG Clinic. All rights reserved.