Otoplasti
kulak estetiği

Kulak estetiğinde cerrahi müdahaleden önce doğru hesaplama yapmak oldukça önemlidir. Simetrik bir görünüm elde etmek adına en uygun açı ve yüzün yapısına uyumlu olacak şekilde operasyon yapılır. Bazı durumlarda açısı düzgün olup, kafa yapısına göre kıkırdaklı dokunun büyük olması da kepçe görünümü vermektedir. Bu durumda doktorumuz açı ile ilgilenmeyip, direkt olarak dış kulağı küçültme işlemini gerçekleştirebilir.

Kulak estetiğinde önemli bir detay ameliyat öncesinde kullandığınız ilaçları, medikal geçmişinizi mutlaka doktorunuza bildiriniz. Ameliyat öncesinde de sigara içmeyi bırakmanız cilt yenilenmesi ve iyileşme süreci açısından büyük önem taşımaktadır.

Otoplasti (Kulak Estetiği)
nedir & nasıl yapılır?

Kişilerin kulak yapılarının fazla çıkıntılı olması ve buna bağlı olarak ortaya çıkan kendini rahat hissetmeme sorunu ile kepçe kulak estetiği yapılır.

Kepçe kulak estetiği genellikle lokal anestezi ile yapılarak uygulanır. Ancak çocuklarda ve lokal anestezi ile ameliyat olmaktan çekinen kişilere genel anestezi altında da cerrahi müdahale yapmak mümkündür. Ameliyattan önce doktorunuz size nasıl müdahale edileceği ile ilgili ayrıntılı bilgiler aktarmaktadır. Doktor işlem sıralamasıyla ilgili olarak açısal sorun varsa önce onu düzeltir ve daha sonra dış kulağı küçültür. Ancak açı sorun değilse direkt olarak dış kulağın küçültülmesi işlemi uygulanır.

Kulak estetiği konusunda uygulanan en yaygın tedavi yöntemi ipli yöntemdir. Herhangi bir kesi söz konusu olmadan uygulanan iple kepçe kulak tedavisi, kişinin normal yaşantısına hızlı bir biçimde dönebilmesini sağlar. Kulağın üst kısmından medikal bir iğne ile ip çekilir ve olması gereken açı verilerek işlem tamamlanır. Operasyon yaklaşık olarak 2 saat kadar sürmektedir.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

    Copyright 2022 by YeG Clinic. All rights reserved.

    Copyright 2022 by YeG Clinic. All rights reserved.