Zirkonyum Kaplama
hollywood smile

Genellikle hasar görmüş, renk deformasyonu yaşamış, yıpranmış veya çürümüş dişleri olan kişiler için uygulanmaktadır.

Yapılan restorasyonlar, geleneksel porselen kaplamalardan daha güçlüdür ve hasar görmüş dişe bir miktar yapısal takviye sağlanabilir. Zirkonyum malzemenin aşırı dayanıklı ve güçlü olması nedeniyle, YEG Clinic uzmanları, diş kronları ve diş implantı restorasyonları oluşturmak için yaygın olarak Zirkonyum kullanır.

Zirkonyum Kaplama
nedir?

Zirkonyum kaplamalar; porselen kaplama olarak da bilinmektedir. Ayrıca zirkonyum kaplamalar, metal destekli yahut metal desteksiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Genellikle doktor önerisi ile yapılan bu yöntem, danışanlarımız tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Dişlere beyazlık sağlayan bu kaplama aynı zamanda diş ve diş eti sağlığında da önemli ölçüde fark yaratmaktadır.

Zirkonyum Kaplama
avantajları nelerdir?

Zirkonyum kaplama estetik bir gülüşle birlikte birçok avantaj sunmaktadır. Zirkonyum kaplama avantajlarını sizler için sıraladık;

  • Zirkonyum yapısı gereği ışığı içeri geçirerek kendi dişlerinizi de eski görüntüsüne getirebilme avantajı da sunmaktadır.
  • Bakım yapılması durumunda uzun yıllarca kullanılmaktadır.
  • Zirkonyum diş etlerine uyum göstererek, diş eti sağlığınızda da büyük rol oynamaktadır.
  • Zirkonyum kullanan kişilerin dişlerinde sıcak ve soğuk hassasiyet olmaz.
  • Sigara içen kişilerin dişlerinde, diş lekeleri ve diş sararmasının oluşmasını minimuma indirmektedir.
  • Ağız kokusunu minimuma indirmektedir.

Zirkonyum Kaplama
nasıl yapılır?

Zirkonyum diş kaplama yöntemi son dönemde çoğu danışanlarımız tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak zirkonyum kaplama yaptıracak kişiler zirkonyum kaplama nasıl yapılır gibi birçok merak ettiği soruyu daima cevaplamaktayız. Zirkonyum kaplamayı yapacak doktorumuz, dişte küçük bir tedavi uygulamaktadır.

Bu tedavi sonucunda ise dişe yapılacak olan zirkonyum kaplama alanları tespit edilir. Ardından hastanın işlem öncesi diş fotoğrafları çekilir. Bütün yapılacak işlemler hastaya anlatılır, eğer hasta uygun görürse zirkonyum kaplama için uygulamalar başlar. İlk öncelikle dişlerin ölçüsü dijital bir ortamda alınmaktadır. Ardından diş rengi, diş kaplamasının boyutları, diş sayısı ve yüze uyumu gibi teknik işlemlerde kontrol edilir.

Zirkonyum kaplamalar hazır olduktan sonra hastaya gösterilir. Hastanın beğenmesi durumunda zirkonyum kaplama işlemi başlatılmaktadır.

Zirkonyum kaplama işlemleri 3 veya 4 gün gibi bir süre içerisinde başarıyla tamamlanmaktadır. Diş işlemleri ise yüzeylerinde bulunan fazlalıkların törpülenmesi ile başlamaktadır. Törpüleme sonrasında doktor zirkonyumu dişe şeffaf ve özel bir madde eşliğinde dişlere yapıştırır.

Diş Sağlığı Hizmetlerimiz

Değişimi görmek için mavi ikonu sağa/sola kaydırın

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

    Copyright 2022 by YeG Clinic. All rights reserved.

    Copyright 2022 by YeG Clinic. All rights reserved.