fbpx
 

Nişantaşı

Eylül 22, 2022
abdi-ipekci-street

NİŞANTAŞI KEŞFİ

Şişli semtinde bulunan Nişantaşı, İstanbul’un en önemli ve gösterişli cazibe merkezlerinden biridir. Şehrin en eski yerleşim yerlerine ev sahipliği yapan mekan; ünlü markaların butikleri, hareketli sokakları ve oturup dinlenebileceğiniz muhteşem kafe-restoranları ile şehrin en nadide köşesi. Eski zamanlardan kalma sanat eserleri gibi evleriyle de dikkat çeken Nişantaşı’nda lüks yerler kadar samimi ve keyifli ortamlarıyla da ilginizi çekebilecek pek çok gezilecek yer var.

 

 

Nişantaşı’nda Nereler Gezilir, Ne Yapılır?

 

Travelling To History

The district, where the Ottoman Sultans did their training exercises, takes its name from the sighting areas (long stones) in various places. It all started with the Ottoman Sultan Abdülmecid’s request for the region to be settled under the name of Teşvikiye Mahallesi. In the second half of the 19th century, the palace moved first to Dolmabahçe and then to Yıldız, attracting members of the dynasty and high state officials to this region. In addition, Nişantaşı was developing rapidly due to its proximity to Pera, the most modern part of the city. While it developed as a district of mansions and palaces, where many foreign state guests, pashas and officials were hosted, apartments have been added to these since the 1910s.

 

 

Nişantaşı, one of the oldest settlements in the city, continues to have an important place in the city with its flamboyant architectural structures that have survived from those times.

 

Teşvikiye Camii

The mosque, which was built by the Ottoman Sultan Abdülmecit in 1854, contains two of the sighting stones (mentioned above) that gave Nişantaşı its name and is among the must-see places with its different architecture. The funerals of many famous names and politicians are being removed from the Teşvikiye Mosque.

 

Harbiye Askeri Müzesi

There is a wide military and cultural heritage in the museum from the 13th century to the present day. Apart from displaying various items in the showcases, various dioramas such as the Seljuk State, the Ottoman Empire, or the Conquest of Istanbul are also featured.

 

Ihlamur Kasrı

Located among the greenery, the mansion (built in 1849-1855) is a very stylish historical place that you can visit to get away from the hustle and bustle of the city. At the same time, you can have breakfast in the place that is used as a cafe today while you are there. You should visit this place, which fascinates us with both its architectural texture and its vast history. You can also take very nice photos with this beautiful background.

 

 

 

Enjoy The Air of Nişantaşı

 

Maçka Demokrasi Parkı

Spor alanları, oyun alanları ve sıra sıra havuzların yer aldığı park, teleferik hatlarının geçtiği İstanbul’un en çok ziyaret edilen yeşil alanlarından biridir. Özellikle hafta sonları park;  içeceklerini ve yemeklerini alan, piknik yapan ve minderlerinde yoga yapan gençlerle dolup taşıyor. Ayrıca teleferiğe binerek muhteşem Boğaz manzarasını izleyebilirsiniz.

 

 

 

Sanat Galerileri

Dünyaca ünlü yerli yabancı sanatçılara ve modern sanatçıların eserlerinin yer aldığı Türkiye’nin önde gelen galerilerine sahiptir. Hatta Nişantaşı bölgesindeki mağaza vitrinlerinin bile birer sanat eseri olarak tasarlanmış mekanlara dönüştüğü görülmektedir.

Sanat galerisi önerileri, Teşvikiye Sanat Galerisi, 44A Sanat Galerisi, Niş Sanat Galerisi, Maji Sanat Galerisi, Maçka Sanat Galerisi.

 

 

 

Nişantaşı Caddesi’nde Alışveriş, Yemek ve Yürüyüş Zamanı

 

Abdi İpekçi Caddesi

Abdi İpekçi Caddesi dünyanın en ünlü mağazalarına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca şehrin en ünlü kafeleri de burada bulunuyor. Yılbaşı gecesi, sokak süslemeleri ve çeşitli sokak etkinlikleri ile farklı bir havaya büründüğünü görebilirsiniz. Burada gün içerisinde birçok ünlü ismle karşılaşma ihtimaliniz de var.

Prada, Chanel, Gucci, Vakko, Louis Vitton ve Mc Quenn gibi dünyaca ünlü markaların şubelerinin bulunduğu cadde, İstanbul’da modanın kalbinin attığı yerlerden biri. Ayrıca mahallede, ilgilenenler için benzersiz hediyeler ve kıyafetler satan tonlarca küçük butik var.

 

 

Nişantaşı City’s Mall

City’s Mall, lüks markaları bulabileceğiniz merkezde elektrikli araç şarj istasyonu, dijital para ATM noktası, ücretsiz wi-fi gibi hizmetleri bulabileceğiniz gözde bir alışveriş merkezi. Spor kulübünü geleneksel ve dünya yemeklerini tadabileceğiniz restoranları ziyaret edebilirsiniz.

Sitedeki mağazaları, restoranları ve hizmetleri görmek için web sitesine tıklayın. https://www.citysnisantasi.com/?lang=en

 

 

Atiye Caddesi

Günün her saati hareketli olan caddede kahvaltıdan akşam yemeğine, kahve molasından bira kaçamağına kadar farklı aktiviteler yapabileceğiniz birçok işletme bulunuyor.

Atiye Sokak’da ilginizi çekebilecek mekanlara örnek olarak Nopa, Salomanje, Kav Wine Boutique, Casita ve The House Café Corner verilebilir.

 

 

 

Bonus

 

Şütte :

Özellikle sandviçleriyle Nişantaşı’nın yıllardır var olan ikonik mekanlarından biri olarak kabul ediliyor.

 

 

Tatbak Restoran, Başköşe; yöresel lezzetler

Piknik Büfe;Çoğu kişiye göre Nişantaşı’nın en lezzetli tostunu bu büfe yapar.

Glenler; italyan mutfağından lezzetler

Lucky and Friends;“Hayvanları Kurtarın” temasıyla başlayan ve artık 28 ülkede marka haline gelen kafe ve kokteyl barda evcil hayvanlarınızla vakit geçirebilirsiniz.

Spago İstanbul by Wolfgang Puck;Nişantaşı’nın seçkin ve gözde mekanlarından Spago Istanbul by Wolfgang Puck, nefes kesen manzarası ve lezzetli yemekleri ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası oluyor.

 

 

Nusr- et Burger, 400 Degrees Pizza, Carrot, Grey Food & Drink,bu mekanlar tercih edebileceğiniz öncelikli seçenekler olabilir.

 

 

Nişantaşı’nda Nerede Kalınır?

Beş yıldızlı otel konforunu sunan Ramada Otel, Osmanbey metro istasyonunun tam karşısında ve lüks alışveriş/moda bölgesi Nişantaşı’na yürüme mesafesindedir. Bu mekan, misafirlerine İstanbul’un yoğun şehir hayatından bir mola vermek için tasarlanmıştır. Otel, otantik bir deneyim yaşatmak için konuklarına maksimum konfor ve rahatlama sağlamak için özenle tasarlanmıştır.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

    Copyright 2022 by YeG Clinic. All rights reserved.

    Copyright 2022 by YeG Clinic. All rights reserved.