Kadınlarda
saç ekimi

Kadınlarda saç dökülme sorunu her yaşta ve etnik kökende yaygın bir problemdir. Özellikle belirli saç stilleri, sıklıkla yapılan boya işlemleri, genetik sorunlar veya belirli besinlerin eksikliği nedeniyle çoğu kadın hızlı saç dökülmesinden şikayetçidir. Aşırı saç dökülmesinden veya kadın tipi kellik sorunundan şikayet ediyorsanız, YEG Clinic’in sunduğu kadın saç ekimi tedavilerinden yararlanabilirsiniz.

Kadınlarda Saç Ekimi Süreci
nasıl işler?

Kadınlarda saç ekim işlemi, erkeklere uygulanan saç ekimi işlemine benzerlik göstermektedir. İşlemden önce cerrahımızın tavsiyesi ile sağlıklı saç köklerine sahip bir donör bölge seçilmelidir. Erkek danışanların aksine tıraş olmak kadın danışanlar için gerekli değildir, genellikle donör alanın küçük bir kısmı tıraş edilir, bu da saçın geri kalanıyla kolayca kapatılabilir. Kolaylıkla günlük hayatınıza ara vermeden operasyon olabilirsiniz.

Kadınlarda saç ekimi süreci adım adım nasıl olur, gelin hep birlikte inceleyelim:

  • Ön hat kararlaştırıldıktan sonra ağrısız bir operasyon olması için lokal anestezi uygulanır,
  • Greftler saçların kapatacağı bir bölgeden toplanır,
  • Mikro kanallar saç greftlerini yerleştirmek için istenilen bölgede açılır,
  • Saçların ekimi gerçekleştirilir.

FUE yönteminde saç kökleri ekim işlemi sırasında hedef bölgede küçük kanallar oluşturularak tek tek yerleştirilir. Diğer yandan DHI tekniği, tek tek saç köklerini eş zamanlı çıkarmak ve yüklemek için Choi kalemi adı verilen özel bir kalem kullanılır.

Kadın saç ekim operasyonu için uygun bir
aday mısınız?

Saç dökülmesinden etkilenen, bölgesel kellik yaşayan, ek olarak geniş alınlı veya saç çizgisinde incelme olan kadınlar ile traksiyon alopesisinden etkilenen ve saç çizgisi gerileyen kadınlar saç ekimi için uygun adaylar olarak kabul edilir ve işlemler gerçekleştirilebilir.

Bu koşullar ile birlikte, yanık veya ağır hasar içeren bir travma geçirmiş ve hormon düzeylerinde dengesizlik nedeniyle saç dökülmesi yaşayan kadınlar için saç ekimi uygundur.

Kadınlarda saç ekimi için en önemli olan etken, mevcut donör saç köklerinin yoğunluğu ve sağlıklı olmasıdır. Saç ekimi operasyonu için uygun saç köklerine sahip olup olmadığınızı öğrenmek gerekir. Ekibimizin kontrolleri gerçekleştirmesi ve değerlendirmesi sonucunda karar verilir.

Kadınlarda saç ekim sonrası iyileşme süreci
nasıldır?

Kadınlarda saç ekimi sonrası bakım, rahat bir iyileşme süreci için büyük önem taşımaktadır. Cerrahımız ameliyattan sonra bu bölgeyi dış etkenlere karşı korumak için yumuşak bir bandaj kullanabilir. Saç ekimi operasyonunuzdan sonra birkaç gün saç deriniz hassas olabilir.

İyileşme döneminde, sağlıklı saç gelişimi ve büyümesini sağlamak için cerrahımızın ekim sonrası talimatlarına uymalısınız.

Oluşabilecek bir komplikasyonu önlemek için donör ve ekim yapılan bölgeye doğrudan güneş ışığı gelmesinden ve sert kimyasallardan kaçınmalısınız. Ayrıca cerrahlarımız, iyileşme sürecine yardımcı olmak ve ameliyattan sonra rahatınızı artırmak için kullanmanız gereken vitamin, şampuanlar ve ilaçlar hakkında bilgi vermektedir. Kadınlar genellikle saç ekimi operasyonundan birkaç gün sonra herhangi bir rahatsızlık duymadan günlük rutin hayatlarına dönebilirler.

Kadın saç ekimi
güvenli midir?

Hem FUE hem de DHI saç ekimi yöntemleri herhangi bir kesik veya dikiş içermediği için operasyon ve ameliyat sonrası riskleri çok düşüktür.

YEG Clinic’te kadın saç ekimi işlemi, deneyimli cerrahlar ve saç ekimi konusunda, alanında uzmanlaşmış ekipleri tarafından yapılmaktadır.

Saç ekimi sonrasında ki süreçte cerrahımızın tavsiyelerine uymanız şartıyla, sağlıklı saçlarınıza güvenli ve sorunsuz bir şekilde kavuşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

    Copyright 2022 by YeG Clinic. All rights reserved.

    Copyright 2022 by YeG Clinic. All rights reserved.