Sakal ve Bıyık
ekimi

Sakal ve bıyık kaybının tek çözümü sakal veya bıyık ekimidir. Sakal ekimi, sakalı olmayan, az sakallı veya lokal sakal dökülmesi olan kişilere kalıcı çözüm için uygulanabilir. Sakal ekimi, saç ekiminde olduğu gibi FUE tekniği ile yapılır. Başın iki kulak arasındaki donör bölgesinden alınan saç kökleri kalıcı olduğu için ekilen sakallar asla dökülmez.

Sakal ve Bıyık ekiminde
bilinmesi gerekenler

Sakal ve bıyık ekimi durumunda en önemli etkenlerden bir tanesi saçlı deride açılan kanalların lineer olması ve tek greftlerin çok dikkatli bir şekilde ekilmesi gerektiğidir.

Sakal ve bıyık ekimi uygulaması diğerlerine göre daha zordur ve daha fazla hassasiyet gerektirir.

Saç ekiminde olduğu gibi, hastanın ihtiyacı göz önünde bulundurulur ve zaman kısıtlaması olmadan 4000-4500 greft kadar ekim ile tek günde operasyon tamamlanabilir.

Sakal ve Bıyık Ekimi
iyileşme süreci

İyileşme dönemini atlatmak oldukça kolaydır. Dokular 7-10 gün gibi kısa bir sürede kendini yeniler. Operasyon sırasında oluşan kabuklar ise 7-10 gün içinde kaybolur. Operasyondan sonraki 10 günlük süreçte ekim yapılan bölge yıkanır ve kabuklanma temizlenir.

Ekilen sakal ve bıyıkların bir kısmı veya tamamı 1-2 ay içinde dökülür. Bu durum bir hastadan diğerine farklılık gösterebilmektedir. Bazı hastalar hiç sakal dökülmesi yaşamazken, bazı hastalar ise tam kayıp yaşayabilmektedir. Bu normal bir süreçtir. Ameliyattan yaklaşık 2 ay sonra bir dinlenme evresinden sonra ekilen sakal ve bıyıklar 6-8 ay içinde uzamaya ve şekillenmeye başlar.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

    Copyright 2022 by YeG Clinic. All rights reserved.

    Copyright 2022 by YeG Clinic. All rights reserved.