Safir Fue Yöntemi ile
saç ekimi

Türkiye’de ve Dünya’da çeşitli saç ekim teknikleri kullanılmaktadır. Saffire FUE (Follicular Unite Transplantation) tekniği dünyadaki saç ekimi teknikleri alanındaki en son teknolojidir. Safir, maden olarak düşünüldüğünde çok değerlidir. Safir Fue Yönteminde, gerçek safirden elde edilen uçlar kullanılmaktadır.

İşlem esnasında saç ekimi için en önemli safha olan kanal açma işlemi yapılırken metal elitler yerine özel üretilmiş Safir uçların kullanılması tercih edilir. Saç köklerinin transfer edileceği kanalları normal ekim yapılacak alana göre minimum seviyede tutarak bölgede kabuklanma ve iyileşme sürecini minimuma indirmek için geliştirilmiş bir uygulamadır. Bu uygulama ile birlikte saç ekimi işleminden sonra doğabilecek tüm belirti ve olasılıklar minimum seviyeye indirilmiştir. Bu sebeple dönemin en çok tercih edilen saç ekimi uygulaması haline gelmiştir.

Safir Fue yöntemi kullanılarak, donör bölge, başınızın arka ve yan taraflarında iki kulak arasındaki bölge lokal anestezi ile uyuşturularak işlem başlatılır, ardından özel aletler kullanılarak foliküler ünitelerin çevresindeki mikroskobik doku ile birlikte tek tek çıkarılması ile devam edilir. Saç teli kalınlığına (0,6 – 0,9 mm) uygun aletler; kesmeden, acısız, dikiş atmadan, foliküler ünite sayısına göre kanallama aşaması başlatılır. Daha sonra alınan foliküler üniteler tek tek saçsız alana, kişiye özel açılar ile yerleştirilir.

Neden
Safir Fue

Bir saç ekimi işleminde başarılı olmanın sırrı doğal görünümde saklıdır. Bu doğal görünüme ancak ekim açısı, kalınlık/yoğunluk ve ekilen saçların çıkış açısı ile ulaşılabilir. Bu detaylardan yola çıkarak en yüksek verimliliğe ulaşabilmek için Safir Fue yöntemini kullanmak olağanüstü bir detaydır. Safir aletlerin saç ekimi yapılan bölgeye kazandırdığı bir diğer avantaj ise kanallama aşamasındaki minimum açıdır ve bu sayede en yüksek miktarda greft ekimine imkan sağlar. Böylelikle en kalın görünümü elde etme açısından başarı oranı oldukça yüksektir.

YEG  Clinic uzmanları tarafından yapılacak olan konsültasyonlar, saç ekimi yoğunluğunu alabilmeniz açısından detaylı bilgi edinmenize yardımcı olacaktır.

Saç Yıkama
İlk saç yıkama, ekimi takip eden 2. Ve 3. gün uzman ekibimiz tarafından kliniğimizde gerçekleştirilir. Saçın nasıl yıkanması gerektiği size detaylı bir şekilde anlatılıp, gösterilir. Yıkama işlemlerini; uzman ekibimizin size anlattığı gibi 10-12 gün içinde yapmanız durumunda, ekim yapılan bölgede kabuklanma veya pıhtılaşma olmasını minimuma indirmiş olursunuz.

Saç Büyüme Süreci
Saç ekim işlemi sonrasındaki bir aylık dönem, anagen faz olarak da adlandırılan “şok kayıp” dönemidir. Başka bir deyişle ekilen saç tellerinin yetersiz beslenme veya hava akımına maruz kalma nedeniyle birkaç günlük adaptasyon sürecinde dökülmesidir. Fakat her hastanın bu durumu yaşayacağı veya ekilen saç tellerinin tamamının döküleceği anlamına gelmez. Ekimi gerçekleşen saç tellerinin bir kısmının dökülmesi sürecin olağan akışındadır.

2-3 ayda ekilen saçlar yavaş yavaş ve sağlıklı bir şekilde uzamaya başlamaktadır. Bu, saçlarınızın uzamasını kolayca gözlemleyebileceğiniz anlamına gelmektedir. 6. aya kadar süreç yarılanmış olacaktır. 8-10 ay’da ekilen saçlar tamamen uzar ve işlem tamamlanmaktadır.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

    Copyright 2022 by YeG Clinic. All rights reserved.

    Copyright 2022 by YeG Clinic. All rights reserved.